SR-410
| Template ID | SR-410 |
|---|---|
| Label Shape | Rectangle + Wings |
| Label Size | 2.125" x 0.625" (54 mm x 15.9 mm) |
Compatible Labels
| SKU# | Colors | Printing Method | Min Temp. | Max Temp. | Features | Resistances | View |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| L2FX-410 | White | Thermal Transfer | -196°C | +120°C | Sticks to Frozen |
Cryo, Deep-Freeze Heat |
| Colors | White |
|---|---|
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Min Temp | -196°C |
| Max Temp | +120°C |
| Features | Sticks to Frozen |
| Resistances | Cryo,Deep-Freeze,Heat |
