SR-334
| Template ID | SR-334 |
|---|---|
| Label Shape | Rectangle + Wrap |
| Label Size | 2.75" x 1.1875" + 1.25" (69.9 mm x 30.2 mm + 31.8 mm) |
Compatible Labels
| SKU# | Colors | Printing Method | Min Temp. | Max Temp. | Features | Resistances | View |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FSA-334 | White | Thermal Transfer | -196°C | +110°C | Sticks to Frozen |
Cryo, Deep-Freeze Heat |
| Colors | White |
|---|---|
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Min Temp | -196°C |
| Max Temp | +110°C |
| Features | Sticks to Frozen |
| Resistances | Cryo,Deep-Freeze,Heat |
