SR-258
| Template ID | SR-258 |
|---|---|
| Label Shape | Rectangle |
| Label Size | 2" x 0.4" (50.8 mm x 10.2 mm) |
Compatible Labels
| SKU# | Colors | Printing Method | Min Temp. | Max Temp. | Features | Resistances | View |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AUTT/AUTC-258 | 4 options | Thermal Transfer | -60°C | +150°C | - |
Autoclave, Heat |
| Colors | 4 options |
|---|---|
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Min Temp | -60°C |
| Max Temp | +150°C |
| Features | - |
| Resistances | Autoclave,Heat |
