SR-147
| Template ID | SR-147 |
|---|---|
| Label Shape | 2 Rectangles |
| Label Size | 2.64" x 0.276" (67.1 mm x 7 mm) |
Compatible Labels
| SKU# | Colors | Printing Method | Min Temp. | Max Temp. | Features | Resistances | View |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RMTT-147 | White | Thermal Transfer | -80°C | +100°C | Removable |
Deep-Freeze, Heat |
| Colors | White |
|---|---|
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Min Temp | -80°C |
| Max Temp | +100°C |
| Features | Removable |
| Resistances | Deep-Freeze,Heat |
