SR-327
| Template ID | SR-327 |
|---|---|
| Label Shape | Rectangle + Wrap |
| Label Size | 0.875" x 0.875" + 0.875" (22.2 mm x 22.2 mm + 22.2 mm) |
Compatible Labels
| SKU# | Colors | Printing Method | Min Temp. | Max Temp. | Features | Resistances | View |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RF3-L2FSA-327NP | White | Thermal Transfer | -196°C | +100°C | Sticks to Frozen, Wrap-Around, RFID |
Cryo, Deep-Freeze Heat |
| Colors | White |
|---|---|
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Min Temp | -196°C |
| Max Temp | +100°C |
| Features | Sticks to Frozen, Wrap-Around, RFID |
| Resistances | Cryo,Deep-Freeze,Heat |
