SR-60
| Template ID | SR-60 |
|---|---|
| Label Shape | Rectangle |
| Label Size | 2" x 3" (50.8 mm x 76.2 mm) |
Compatible Labels
| SKU# | Colors | Printing Method | Min Temp. | Max Temp. | Features | Resistances | View |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AWA-60 | White | - | - | - | - | - | |
| CIJ-60NP | White | Inkjet | -196°C | +121°C | - |
Cryo, Deep-Freeze Xylene & Chemicals, Heat |
|
| JTTA-60 | White | Thermal Transfer | -196°C | +110°C | - |
Cryo, Deep-Freeze Heat |
| Colors | White |
|---|---|
| Printing Method | - |
| Min Temp | - |
| Max Temp | - |
| Features | - |
| Resistances | - |
| Colors | White |
|---|---|
| Printing Method | Inkjet |
| Min Temp | -196°C |
| Max Temp | +121°C |
| Features | - |
| Resistances | Cryo,Deep-Freeze,Xylene & Chemicals,Heat |
| Colors | White |
|---|---|
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Min Temp | -196°C |
| Max Temp | +110°C |
| Features | - |
| Resistances | Cryo,Deep-Freeze,Heat |
